Для того, щоб трава на газоні не перетворилася в зарості або недоглянуте поле, необхідно регулярно стригти. Заняття, що вимагає багато часу і сил, якщо робити все вручну. Але якщо застосувати косарку, то час на приведення газону в порядок значно скоротиться.

Огляд і види косарок для мотоблоків

Асортимент пропонованої техніки великий, і, вибираючи собі косарку, треба орієнтуватися на розміри оброблюваної площі, а також на особливості місцевості і ландшафтного дизайну. Розрізняють три види косарок, які якісно підстрижуть траву:

· Роторні;

· Сегментні;

· Саморобні.

Роторні косарки адаптовані для зрізання не сильно отросшей трави, чагарників або зернових культур. Зазвичай їх використовують на рівній місцевості через особливості конструкції, але допускаються невеликі схили в 15-20 градусів. Достоїнствами роторної косарки є простота конструкції і те, що зрізані стебла укладаються в ряди, які потім легко прибирати. До недоліків відноситься підвищена травмоопасность.

Важливо! Під час роботи треба стежити, щоб під ножі не потрапили камені, так як вони зашкодять інструмент і можуть травмувати оператора.

Сегментні сінокосарки діють за принципом ножів і за рахунок особливостей конструкції вважаються складними в обслуговуванні. До переваг належать:

· Виключення приминания скошеної трави;

· Стриже траву практично біля кореня;

· Працює на горбистих поверхнях;

· Швидке відключення механізму в екстреному випадку;

· За рахунок збалансованості ножів знижена вібрація.

Обидва перерахованих вище виду можна зробити самостійно. Для цього потрібні ножі із загартованої сталі 65 г і труби для спорудження конструкції.

Види косарок для заготівлі сіна та прибирання газонів

Огляд і види газонокосарок/тримерів для мотоблока

Для невеликої ділянки використання тримера найбільш раціонально, але якщо площа більша, то доведеться витратити більше часу і сил на підрізання трави, тому краще вибирати газонокосарки. Принцип дії полягає в скошуванні трави обертовим ротором, який складається з ріжучої частини у вигляді волосіні або металевих ножів. Відмінності не суттєві, але є:

  • Розміри;
  • Потужність двигуна;
  • Функціональність;
  • Вартістю;
  • Зручністю експлуатації;
  • Доступні запчастини, які можно придбати тут https://agrotech-trading.com.ua/zapchasti-motobloka.html.

Тримери радують своєю універсальністю і простотою використання. Також до цього додається низька вартість. Вони легко справляються із підрізанням не тільки трави, але з їх допомогою здійснюють заготівлі сіна, викошування смітної трави та чагарнику. Такі види тримерів, як кущорізи, можуть зрізати навіть молоді пагони дерев. Однак на газоні з їх допомогою складно досягти однакової висоти підрізання. Так як тример людині доводиться носити на собі, то працювати довгий час складно і важко. Таким тримером краще всього обробляти ділянки, де присутня різнорівневий ландшафтний дизайн.

Для великої ділянки краще використовувати газонокосарку. Вони бувають з травозбірником і без нього. Деякі моделі оснащені функцією мульчування, дозволяючи подрібнювати траву і використовувати отримане замість добрива. Газонокосарки бувають двох видів:

· Роторні;

· Циліндричні.

Леза роторної косарки розташовані горизонтально і зрізають траву рівно, не мнучи її. Положення ріжучої частини регулюється від 2 до 10 див. Ріжуча частина циліндричної газонокосарки складається з обертового барабана з загостреними краями і нерухомого ножа.

Важливо! Циліндричні моделі набагато ефективніше роторний, якщо трава м’яка і не більше 10 див.

Види косарок для заготівлі сіна та прибирання газонів

Граблі для мотоблоків

Граблі призначені для згрібання скошеної трави і розпушування м’якою грунту. Інструмент виглядає як колодка, на якій прикріплені гострі зуби.

Розрізняють види:

· Ручні;

· Кінні;

· Тракторні.

Поділяють граблі на наступні типи:

· Сгребалки;

· Ворошилки.

Кріпляться на мотоблок, мінітрактор на адаптер. Висота грабель регулюється за допомогою спеціальної ручки.

Види косарок для заготівлі сіна та прибирання газонів

Огляд прес. підбирачів для мотоблоків

Прес-підбирачі виробляються у вигляді причепа, який кріпиться до ВМО мотоблока, трактора або іншого подібного механічного пристрою. За допомогою цього пристрою збирають сіно і стебла, а потім пресують їх. Розрізняють:

· Рулонні (більш поширені, завдяки своїм габаритам і зручності зберігання рулонів);

· Тюкові (тюки зручні в зберіганні і транспортуванні).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *